HRABUŠICE

Základná škola s materskou školou

Textové pole: Ani vrtochy počasie nepokazili dobrú náladu

Zo športových hier v Rožnowiciach (Poľsko) sme si priviezli 2 prvé a 2 druhé miesta

V dňoch 30.9. – 3.10. 2005 sa žiaci našej školy zúčastnili športových hier v poľských Rožnowiciach (VII. ročník Gminnej Gimnazjady Sportovwej). Kvôli nepriaznivému počasiu boli organizátori nútení presunúť súťažné disciplíny zo školského ihriska do telocvične, čím sa v značnej miere zredukoval aj počet disciplín. Okrem toho sa množstvo základných škôl odhlásilo, takže z pôvodného počtu desiatich základných škôl ostali tri: Rožnowice, Hrabušice a Giraltovce.

Nášmu družstvu chlapcov (doplnenému o dvoch Giraltovčanov) sa podarilo zvíťaziť vo futbalovom turnaji, pekný úspech dosiahol Robert Buček ml., žiak ZŠ Lipová Sp. Nová Ves reprezentujúci Hrabušice, ktorý zvíťazil v dobre obsadenom stolno-tenisovom turnaji. Dievčatá dosiahli slabšie výsledky - vo volejbale skončili druhé a v ringu – tradičnom poľskom športe – obsadili tiež druhé miesto.

Zájazd do Poľska však nebol len rýdzo športovou udalosťou. Vďaka pohostinným organizátorom mali naši žiaci zabezpečený bohatý program na každý deň. V piatok, deň príchodu, mali možnosť pozrieť si ešte pred prekročením hraníc mesto Bardejov. V sobotu prebiehali športové súťaže, poobede navštívili plaváreň v neďalekom mestečku, večer ich už čakala diskotéka pod kostolom, v nedeľu absolvovali celodenný výlet do Krakova, kde mali možnosť vďaka fundovanému výkladu pani Barbary Bogdanovej dôkladne spoznať historické pamiatky tohto bývalého hlavného mesta Poľska. Treba poďakovať nielen pohostinným usporiadateľom celej akcie, ale aj vedeniu našej školy a predovšetkým detskej organizácii Fénix, ktorí umožnili vybraným žiakom zúčastniť sa takéhoto športovo-poznávacieho pobytu, ktorý bol určitým spôsobom aj satisfakciou našim žiakom za ich celoročné snaženie sa v učení a v mimoškolskej činnosti (zvlášť pekné úspechy v priebehu roka dosiahli hráčky vybíjanej a účastníci branných pretekov). Zvláštne poďakovanie patrí samotným účastníkom zájazdu, ktorí sa počas celého pobytu správali disciplinovane a ich dobrú náladu nedokázalo pokaziť ani nepriaznivé počasie.

Výsledky futbalového turnaja:

Hrabušice – Rožnowice 4:5

Giraltovce – Rožnowice 5:3

Hrabušice – Giraltovce 5:3

Tabuľka:

1. Hrabušice                            3 body     skóre 9:8

2. Giraltovce                           3 body     skóre 8:8

3. Rožnowice                          3 body     skóre 8:9

Ostatné výsledky organizátori neposkytli.

Účastníci zájazdu:

Dominika Popadičová, Barbora   Palenčárová, Eva    Marečáková,  Ľubomíra   Kokyová,          Marta   Smiková, Michaela Štefányová, Nikola   Chripková, Dominika   Palenčárová, Martin   Tarda, Tomas   Olšavský,  Róbert   Buček ml.

Fotky z Poľska si môžete pozrieť tu.

Video ukážku si môžete pozrieť tu.

Na námestí v Krakove.

Pridal: Robert Buček